بسته بندی مبلمان

بسته بندی مبلمان

بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

جابه جایی مبلمان هنگام اسباب کشی همواره افراد را دچار نگرانی می کند. با توجه به هزینه های بالا برای تهیه مبلمان منزل جبران خسارت آن ها بسیار سخت و دشوار است به همین دلیل هنگام بسته بندی مبلمان زمان اسباب کشی باید نکات مهمی را در نظر گرفت.

البته این نگرانی تا حدی به جا و منطقی است، زیرا بخش زیادی از مبلمان را پارچه مبل یا چرم و الیاف رویه آن تشکیل می دهد که آسیب پذیری زیادی مخصوصا در برابر اجسام نوک تیز و بُرنده دارد.

همچنین بخش مهم دیگری از مبلمان را معمولا چوب تشکیل می دهد که چوب نیز در برابر سایش و ضربه ضعیف بوده وآسیب می بیند.

ممکن است مبلمان از دسته وسایل ضروری یک خانه نباشد و بدون آن ها هم بتوان زندگی کرد و خانه شیک باشد اما امروزه با انواع مختلف و رنگ ها و تنوع زیادش به یکی از وسایل ضروری منزل مبدل شده است.

مبلمان به دلیل سایز های مختلف و جنس و مدل آن و همچنین قیمت بالای بعضی از آن ها می بایست به صورت تخصصی و با دقت بالا بسته بندی شود.

پیشنهاد ما برای بسته بندی مبلمان سپردن آن ها به متخصصان بسته بندی باربری در بارکو است اما اگر خودتان می خواهید آن ها را بسته بندی کنید ما آموزش های لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا به صورت ایمن و بدون مشکل آن ها را بسته بندی کنید.

بسته بندی مبلمان یکی از بخش های مهم خدمات اسباب کشی و حمل بار است که توسط کارکنان شرکتهای اتوبار و باربری  صورت می گیرد. بسته بندی مبل و اجزاء آن که در واقع بخشی از بسته بندی اثاثیه و لوازم است، باید بصورت اصولی و صحیح انجام شود تا هیچ گونه آسیب و یا خسارتی به مبلمان وارد نشود.

 

بسته بندی اسباب و لوازم منزل و یا شرکتها یک چالش است. به خصوص در صورتی که این کار توسط افراد حرفه ای و متخصص صورت نگیرد. در صورتی که افراد خود شخصا بخواهند جهت باربری و اسباب کشی، اقدام به بسته بندی مبلمان و میز و صندلی ها کنند، ممکن است با ایجاد آسیب های مقطعی و گاهی جبران ناپذیر در پایان موجب پشیمانی خود و دیگران شوند.

بسته بندی مبلمان توسط کارگران باربری شرکتهای اتوبار تهران معمولا بصورت استاندارد و صحیح صورت می گیرد و از آنجا کارگران حمل بار این شرکتها اغلب دارای تجربه طولانی و مفید در این زمینه هستند، براحتی می توانند اجزاء یک مبلمان (اداری و یا شرکت) را جدا کرده و براحتی بسته بندی کنند.

بسته بندی مبل یکی از مهمترین کارهایی است که یک کارگر حمل بار در صورتی که آموزش های لازم را دیده باشد و تجربه کافی داشته باشد، براحتی از عهده آن بر می آید. این افراد حتی هنگام حمل مبل های بسته بندی شده به سمت ماشین باربری و قرار دادن در فضای اتاقک پشت آن نیز نهایت دقت را بکار می برند تا این کار به دقت و بدون کوچکترین آسیبی به در و دیوار و همچنین خود مبلمان صورت گیرد. نکته مهمی که برخی از افرادی که بصورت شخصی اقدام به اثاث کشی و جابجایی وسایل و لوازم منزل و یا شرکت خود می کنند، شاید براحتی از عهده آن بر نیایند. مخصوصا زمانی که قصد حمل بار به شهرستان را داشته باشند و یا در داخل تهران از منطقه ای به منطقه ای دیگر بخواهند اقدام به اثاث کشی و حمل بار کنند.

 

 

روش های بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

 • بسته بندی مبلمان با پتو یا پارچه ضخیم

در بخش اول از بسته بندی شما می توانید از پتوهای سبک یا پارچه های محکم اما ضخیم مبلمان خود را بپوشانید. توصیه ما به شما استفاده از پتوهای قدیمی است تا موجب ضرر مالی تازه ای برای شما نشود.برای پوشش به وسیله پتو ابتدا از یک قیمت مبل شروع کنید و تمام یک قسمت را بپوشانید. اطمینان داشته باشید که بالا و پایین مبل را به خوبی پوشانده اید. وانمود کنید که می خواهید یک هدیه را برای کشی بسته بندی کنید تا هیچ کجای آن پیدا نباشد.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم باید از پوشانده شدن تمام قسمت های مبل برای بسته بندی مبلمان اطمینان خاطر داشته باشید. در این بین شما می توانید برای محکم نگه داشتن نوع پوشش و برای اینکه پوشش مبل حالت خود را هنگام جابه جایی از دست ندهد از ابزار کمکی استفاده کنید. برای این کار شما می توانید از چسب پهن یا طناب استفاده کنید. توصیه ما به شما استفاده از چسب پهن است، زیرا امکان باز شدن یا لیز خوردن طناب نیز وجود دارد.

 • بسته بندی مبل با سلفون ضخیم یا رول های پلاستیکی محکم

یکی دیگر از راهکارهای پوشاندن و نگهداری مبلمان هنگام اسباب کشی استفاده از سلفون های ضخیم یا رول ها پلاستیک است. شما به وسیله سلفون های ضخیم می توانید بسته بندی مبل را علاوه بر تمیز انجام دادن با سرعت بالاتری نیز به پایان برسانید. سلفون را به صورت کاملا پوشانده شده دور تا دور مبل های خود بپوشانید و دقت کنید برای پایه های مبل باید سلفون بیشتر استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای این نوع بسته بندی جلوگیری از نشستن گرد و خاک در مسافت های طولانی است.

برخی از مبل مان ها دارای گوشه های حساس هستند شما برای محافظت از این قسمت ها باید از تکه کارتن ها استفاده کنید. بعد از هر نوع از بسته بندی توسط ابزار مختلف شما باید از نقاط حساس مبلمان نیز حفاظت کنید. برای این کار بهتر از به میزان لازم برای پوشش گوشه های کمد، مبل یا ویترین های حساس کارتن های تکه تکه شده تهیه کنید و توسط یک نوار یا طناب محکم آن قسمت را بپوشانید. هنگام این کار شما باید کارتن ها را خم کنید تا مزاحمتی برای جابه جایی مبلمان ایجاد نشود که البته غیر حرفه ای انجام دادن این کار موجب سختی کار را نیز فراهم می کند.

 

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی با سلفون یا رول پلاستیکی

 1. سلفون مخصوص بسته بندی مبل
 2. نایلون بسته بندی مبل
 3. چسب زن
 4. چسب نواری
 5. کارد یا چاقوی تیز و یا قیچی 

 

پوشش مبلمان با ضربه گیر حبابی یا بابل رپ

بابل رپ وسیله ایست که از تلفیق نایلون و حباب های هوا تشکیل شده است. وجود حباب های هوا باعث جلوگیری از ضربه دیدن شی داخل کیسه بابل رپ میشود.از بابل رپ برای بسته بندی اقلام درشت و سنگین مانند یخچال، لباسشویی، گاز، ماشین ظرف شویی، مبل و … استفاده میشود. دو نوع نایلون حباب دار وجود دارد، نخودی و گردویی؛ تفاوت این دو نوع در بزرگی حباب های هوای و ضخامت آن ها است. نوع گردویی مقاومت بیشتری در مقابل ضربه دارد و توصیه می شود در مسافت های طولانی از این مدل استفاده شود. نمونه های مشابه در بازار کیفیت لازم را ندارند و کارایی زیادی در محافظت از لوازم شما نخواهند داشت. با استفاده از این بسته بندی شما می توانید امنیت بیشتری برای مبلمان خود به وجود آورید.

 

دیگر خدمات آسان بار

 1. حمل یخچال ساید بای ساید
 2. حمل پیانو
 3. حمل گاوصندوق
 4. بسته بندی لوازم منزل
 5. باربری کرج به شهرستان

ارسال نظر درباره این موضوع